Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Kościół. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Kościół. Pokaż wszystkie posty

piątek, 22 listopada 2013

Spotkanie z biskupem M. Rojkiem

Jednostki hufca lubelskiego działają również na terenie diecezji zamojsko-lubaczowskiej. W związku z niedawnym ingresem nowego pasterza, ks. biskupa Mariana Rojka, reprezentacja Skautów Europy wybrała się doń w celu przedstawienia naszego ruchu. W spotkaniu udział wzięli Józef Wryszcz, szczepowy z Krasnobrodu, ks. Maciej Lewandowski, duszpasterz tamtejszego szczepu, Damian Belina - szef ekipy wędrowników i Paweł Czuba, hufcowy. Ekscelencja przyjął delegację bardzo ciepło, zadał wiele pytań, dotyczących głównie działalności skautów na Zamojszczyźnie. Udzielił kilku cennych uwag, zachęt i przede wszystkim pasterskiego błogosławieństwa. 

wtorek, 18 października 2011

Ingres Abpa Stanisława Budzika


Nasza archidiecezja doczekała się wreszcie nowego pasterza w osobie Abpa Stanisława Budzika. Ingres do archikatedry lubelskiej odbędzie się w najbliższą sobotę, 22.10.2011, podczas Mszy świętej z pierwszym w historii wspomnieniem liturgicznym błogosławionego Jana Pawła II. Lubelscy Skauci Europy stawią się licznie na uroczystościach, rozpoczynających się już o godzinie 10.00, aby modlić się wspólnie z nowym Metropolitą. Już dziś Jego Ekscelencji życzymy łask Bożych potrzebnych do tak trudnego, ale i pięknego zadania.