Jednostki hufca lubelskiego działają również na terenie diecezji zamojsko-lubaczowskiej. W związku z niedawnym ingresem nowego pasterza, ks. biskupa Mariana Rojka, reprezentacja Skautów Europy wybrała się doń w celu przedstawienia naszego ruchu. W spotkaniu udział wzięli Józef Wryszcz, szczepowy z Krasnobrodu, ks. Maciej Lewandowski, duszpasterz tamtejszego szczepu, Damian Belina - szef ekipy wędrowników i Paweł Czuba, hufcowy. Ekscelencja przyjął delegację bardzo ciepło, zadał wiele pytań, dotyczących głównie działalności skautów na Zamojszczyźnie. Udzielił kilku cennych uwag, zachęt i przede wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.
Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego "Zawisza" Federacja Skautingu Europejskiego
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Kościół. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Kościół. Pokaż wszystkie posty
piątek, 22 listopada 2013
wtorek, 18 października 2011
Ingres Abpa Stanisława Budzika

Nasza archidiecezja doczekała się wreszcie nowego pasterza w osobie Abpa Stanisława Budzika. Ingres do archikatedry lubelskiej odbędzie się w najbliższą sobotę, 22.10.2011, podczas Mszy świętej z pierwszym w historii wspomnieniem liturgicznym błogosławionego Jana Pawła II. Lubelscy Skauci Europy stawią się licznie na uroczystościach, rozpoczynających się już o godzinie 10.00, aby modlić się wspólnie z nowym Metropolitą. Już dziś Jego Ekscelencji życzymy łask Bożych potrzebnych do tak trudnego, ale i pięknego zadania.
Subskrybuj:
Posty (Atom)
