poniedziałek, 14 października 2013

Chodzi "Lis" koło Starego Lasu

W ostatnią sobotę, podczas pierwszej zbiórki w Starym Lesie nieopodal Lublina, został założony samodzielny zastęp "Lis". Jego członkami jest 7 chłopaków z parafii pw. Przemienienia Pańskiego. Samodzielny zastęp pozwala kandydatom na harcerzy rozwinąć skrzydła w drużynie zrzeszającej wszystkie samodzielne zastępy - PuSZczy. Mogą w niej przeżyć prawdziwą przygodę harcerską, nawet jeśli w ich okolicach nie działa zwyczajna drużyna. Ale samodzielny zastęp to tylko początek - zazwyczaj jest zalążkiem całego środowiska harcerskiego.

wtorek, 8 października 2013

Niezwykle owocna niedziela

W ostatnią niedzielę sporo się działo pod względem rozprzestrzeniania skautingu w Lublinie. Pisaliśmy już o spotkaniu założycielskim nowego szczepu w parafii św. Michała na Bronowicach. Równolegle odbywał się nabór w parafii pw. Przemienienia Pańskiego, gdzie również zgłosiło się sporo chętnych. Zapraszamy na pierwsze zbiórki już w tym tygodniu - w sobotę o godzinie 9.00.

niedziela, 6 października 2013

Zakładamy szczepy u św. Michała

W niedzielę 6 października o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie założycielskie środowiska harcerskiego w parafii św. Michała Archanioła na lubelskich Bronowicach. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

sobota, 5 października 2013

Ruszają chełmscy młodzi wędrownicy!

Na pierwszym spotkaniu, oprócz szefa Mateusza Grzeszczuka, pojawiło się 6 kandydatów. Najbliższą większą wędrówkę planują do Vezelay, wraz z pielgrzymującymi do słynnego sanktuarium Marii Magdaleny tysiącami wędrowników francuskich. Koszt wyjazdu dla jednej osoby to ok. 500 zł. Jeśli ktoś z Czytelników chciałby wspomóc Chełmian, prosimy o kontakt przez lublin@skauci-europy.pl lub odwiedzenie zakładki: Wesprzyj nas!.
Samodzielna ekipa młodych wędrowników w Chełmie to pierwszy krok do usamodzielnienia się lokalnego środowiska i założenia 1. Hufca Chełmskiego, które jest planowane na wrzesień przyszłego roku.

poniedziałek, 23 września 2013

Na Święty Krzyż

Lubelscy wędrownicy zapraszają na doroczną pielgrzymkę na Święty Krzyż. To trzy dni drogi, plecaka na plecach, gotowania na ogniu, mycia się w zimnej wodzie, prawdziwej radości, spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Są jeszcze wolne miejsca, zachęcamy do kontaktu: lublin@skauci-europy.pl.