wtorek, 9 kwietnia 2013

Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej w Lublinie

W najbliższą środę, 10 kwietnia, nasze hufce będą uczestniczyć w obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej. Uroczystości zaczynają się Apelem na Placu Litewskim o 16.30, następnie odbędzie się Msza Święta. Zapraszamy do wspólnego uczczenia i upamiętnienia ofiar katastrofy. Szczegóły poniżej:
 PROGRAM 

godz. 16.30 

Uroczystość na Placu Litewskim z zachowaniem ceremoniału wojskowego: odegranie hymnu Rzeczypospolitej Polskiej, powitanie uczestników uroczystości, odczytanie okolicznościowej odezwy Społecznego Komitetu Obchodów 3. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, odśpiewanie utworu „O Polsko” przez chór „La Musica” z Gimnazjum nr 16 im. F. Chopina w Lublinie pod dyrekcją Zdzisława Ohara, apel pamięci (odczytanie 96 nazwisk ofiar katastrofy smoleńskiej przez dwójkę uczniów – radnych Młodzieżowej Rady Miasta Lublin, po wyczytaniu każdego nazwiska kolejno harcerze jednej z trzech organizacji harcerskich Lublina zaniosą białe i czerwone znicze pod baner z nazwiskami 96 ofiar, zawieszony na masztach za pomnikiem Nieznanego Żołnierza na Placu Litewskim), salwa honorowa, złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy na kościele oo. Kapucynów przy ul. Krakowskie Przedmieście, odegranie melodii „Śpij Kolego w ciemnym grobie”; 

godz. 18.00 
Msza św. w intencji ofiar tragedii smoleńskiej pod przewodnictwem bp. Ryszarda Karpińskiego w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Gospodarczej 7 w Lublinie, po Mszy św. złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej na placu przy kościele (organizatorzy zapewniają przejazd autokarami z Placu Litewskiego na ul. Gospodarczą).

źródło: http://www.niedziela.pl/artykul/4527/Lublin-3-rocznica-katastrofy-smolenskiej