niedziela, 16 grudnia 2012

Zdjęcia z Forum Młodych 2012

W dniach 1-2 grudnia odbyło się w Warszawie coroczne Forum Młodych. Wśród około 250 uczestników wydarzenia nie zabrakło także grona przewodniczek, wędrowników i przyjaciół z Lubelszczyzny. Poruszające tematy, ciekawi goście, dobra atmosfera oraz szalona zabawa wieczorem w stylu lat 20. - poniżej krótka fotorelacja imprezy, zachęcamy do obejrzenia reszty zdjęć w galerii (fot. Marta Patyra i Błażej Marzoch)


Sobotnie konferencje poprowadzili: Brygida Grysiak (dziennikarka, autorka książki "Wybrałam życie"), Jan Maciejewski (współpracujący z "Pressjami"), Bogna Białecka (psycholog, autorka książki "Małżeństwo, przemyśl to! Miłość na całe życie jest możliwa") oraz brat Zbigniew Nestorowicz (ze wspólnoty Małych Braci Jezusa, pustelnik z Sahary, Algieria).
Po konferencjach nie zabrakło czasu na pytania, uczestnicy forum byli bardzo aktywni.W przerwach poza słodkim poczęstunkiem i gorącymi napojami był też czas na integrację. Poniżej nasze młode przewodniczki z druhem z Meksyku. Nie brakowało również śpiewu i zabawy.


Tematem wieczornej imprezy były lata 20. Uczestnicy dobrze się przygotowali, stroje były różnorodne, aż czuło się klimat tamtych lat!

W niedziele odbyła się ostatnia konferencja poprowadzona przez dr Pawła Skibińskiego. Po niej uroczysta msza święta. Kazanie wygłosił ksiądz Piotr Pawlukiewicz. Eucharystię wzbogaciła oprawa muzyczna przygotowana przez chór i orkiestrę Skautów Europy. Forum młodych zamknął apel przy Katedrze św. Floriana.


Dziękujemy organizatorom, prowadzącym, gościom i wszystkim uczestnikom. Kolejne forum za rok!